DuPont Corian®, Coriandesign® Microsites

Home > EC > PL > Zastosowanie > Okładziny przeciwsłoneczne

Okładziny przeciwsłoneczne

Wśród wielu uderzających cech architektonicznych w centrali firmy DuPont, w miejscowości Wilmington w stanie Delaware, od razu rzuca się w oczy zestawienie pionowych okładzin przeciwsłonecznych Corian® z naprzemiennymi panelami aluminiowymi oraz panele Corian® Exteriors, które razem z oknami wstęgowymi (poziomymi pasami okien) stanowią główne elementy okładzinowe.

Tuesday 6 February 2018, by Kate McElhatton, Telkea

Firma architektoniczna AECOM przewidziała zastosowanie okładzin przeciwsłonecznych nie tylko w celu zapewnienia poświaty przy wschodzie i zachodzie słońca, ale również stworzenia ciekawych układów cieni w całym budynku powodowanych przez słońce zmieniające swoje położenie w ciągu dnia. 

Okładziny przeciwsłoneczne mają zwykle długość 6 stóp (1,83 m) lub 9 stóp (2,74 m) i głębokość 12 cali (305 mm). Jako uzupełnienie głównych kształtów, takie same konstrukcje pionowe w mniejszych wymiarach zostały wykorzystane do architektonicznego uatrakcyjnienia innych obszarów dziedzińca pomiędzy dwoma najnowszymi budynkami na terenie siedziby firmy Dupont. Pracownia AECOM współpracowała z firmą DuPont przy projektowaniu konstrukcji pod okładziny przeciwsłoneczne.